Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Obszy

O Instytucji

Gminny Ośrodek Kultury w Obszy jest samorządową instytucją kultury obejmującą swoją działalnością teren Gminy Obsza. GOK sprawuje opiekę instruktorską nad działalnością placówek upowszechniania kultury, twórczością ludową, orkiestrą dętą, ogniskiem muzycznym, amatorskim ruchem artystycznym oraz innymi formami zajęć prowadzonych na terenie gminy z jej mieszkańcami z różnych grup wiekowych.  W strukturach GOKu funkcjonuje Gminna Biblioteka Publiczna, o której więcej można dowiedzieć się tutaj.


W swoich działaniach dyrekcja i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury starają się dostosować do aktualnych potrzeb kulturalnych społeczności lokalnej, wykorzystując zdobyte doświadczenie i możliwości infrastrukturalne. Poprzez pracę starają się uczyć, upowszechniać i promować  wszelkie aspekty życia związane z kulturą. Składa się na to prowadzenie zajęć zespołów artystycznych oraz organizowanie obchodów świąt i rocznic, festynów i pikników oraz podczas innych wydarzeń, na których jest zapotrzebowanie na kulturę i sztukę.

GOK w Obszy zrzesza pod swoją opieką 8 zespołów śpiewaczych, orkiestrę dętą, ognisko muzyczne i grupę taneczną, które są wizytówką gminy i oprócz występów podczas gminnych uroczystości reprezentują ją podczas różnego rodzaju festynów, konkursów i festiwali na szczeblu powiatowym, regionalnym i ogólnopolskim niejednokrotnie zdobywając nagrody i wyróżnienia. 

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny